O mnie

Zapraszam Państwa do zapoznania się z moim blogiem.
zamierzam w im umieszczać porady i odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania dotyczące mebli.
serdecznie zapraszam do dyskusji.
Sławomir Borowski

wtorek, 8 lutego 2011

JAK DBAĆ O SKÓRĘ

Skóra wygarbowana nie ma zdolności do regeneracji tak jak żywa tkanka. Należy jej w tym pomóc.
SKÓRA w trakcie obróbki w garbarni zostaje odpowiednio spreparowana z wykorzystaniem wielu substancji nawilżających, które nadają jej miękkość i elastyczność. Wraz z upływem czasu jednak konieczne staje się ich uzupełnianie
3 proste zabiegi (odkurzanie, czyszczenie i konserwacja), które nie zajmują dużo czasu, a gwarantują dużą różnicę w wyglądzie skór w porównaniu z tymi, które nie są pielęgnowane.

  1. ODKURZANIE. Podstawowym sposobem dbałości o wyroby skórzane jest ich regularne odkurzanie (dotyczy to zwłaszcza mebli), co wydatnie ogranicza kumulację zabrudzeń. Zwykle odkurzamy i sprzątamy domy w cyklu tygodniowym i właśnie wtedy zalecamy także poświęcenie kilku minut na odkurzenie skórzanych mebli. Zalecane jest odkurzanie na sucho (najlepiej stosując ścierki przyciągające kurz)
  2. CZYSZCZENIE. W trakcie czyszczenia (np. preparatem SOFT CLEANER) należy zwrócić uwagę zwłaszcza na miejsca mocno naciągnięte i takie, które mają kontakt z ludzką skórą i włosami (podłokietniki, oparcia, zagłówki itp.) Czyszczenie ma na celu usunięcie brudu, a nie tylko jego rozcieranie, tak więc należy pamiętać o płukaniu gąbki używanej do czyszczenia. Możecie przekonać się jak brudna była skóra jeśli przygotujecie pojemnik z czystą wodą do płukania gąbki. Wykorzystanie gąbki i piany jest najbardziej efektywnym czyszczeniem - gąbka doskonale układa się do porów skóry, a piana penetruje, spulchnia i wiąże zabrudzenia.
  3. KONSERWACJA. Po każdym skończonym czyszczeniu należy pokryć skórę kremem PROTECTION CREAM aby zapewnić właściwą ochronę przed wodą, olejami i alkoholem. Krem nakłada się miękką bawełnianą ściereczką na całej powierzchni ze szczególnym uwzględnieniem miejsc o których była już mowa przy czyszczeniu. Krem ochronny konserwuje i impregnuje skórę tworząc cienką bezbarwną powłokę (paroprzepuszczalną). Dzięki temu w wypadku zabrudzenia skóry substancją płynną nie penetruje ona skóry, a jedynie pozostaje na jej powierzchni. Jest wskazane aby dokonać pierwszego zabiegu konserwującego od razu po kupnie wyrobu ze skóry, zmniejsza to ryzyko trwałego zaplamienia i ułatwia kolejne czyszczenia. W wypadku skór już używanych program pielęgnacyjny Leather Master® pozwala na zahamowanie procesu niszczenia skóry oraz na jej dalsze zabezpieczenie.

Pozdrawiam Sławomir Borowski 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz