O mnie

Zapraszam Państwa do zapoznania się z moim blogiem.
zamierzam w im umieszczać porady i odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania dotyczące mebli.
serdecznie zapraszam do dyskusji.
Sławomir Borowski

wtorek, 8 lutego 2011

Konserwacja mebli tapicerowanych

Na jednej ze stron internetowych znalazłem cpraktyczne porady konserwacji mebli zapraszam do lektury.
OBICIA Z TKANIN MIESZANYCH (z dodatkiem włókien sztucznych) można czyścić za pomocą ciepłych otrąb. Podgrzane w piekarniku otręby pszenne rozsypuje się na powierzchni mebla i wciera dłonią, lekko naciskając w miejscach bardziej przybrudzonych. Pozostawić je tak na 10-15 min., po czem zebrać miotełką lub odkurzaczem.
STARE OBICIA Z ADAMASZKU czy jedwabiu, bardzo delikatne, np. haftowane, nie nadają się do czyszczenia, lepiej tylko lekko je odkurzać.

Obicia powinno się czyścić często, aby nie doprowadzić do silnego zabrudzenia, gdyż wówczas pozostaje już tylko kosztowna wymiana na inne. Są w sprzedaży dobre preparaty, jak "Wezyr", "Vanish" i inne, służące nie tylko do czyszczenia dywanów, ale nadające się i do odświeżania przybrudzonych obić. Używamy ich zgodnie z przepisem podanym na opakowaniu. Ale czasem trzeba sobie radzić inaczej.
OBICIA Z WELWETU I SZTRUKSU przeciera się spirytusem denaturowanym lub wodą z dodatkiem amoniaku. Czyszcząc welwety, pamiętajmy, aby wykonać tę czynność trzykrotnie: po raz pierwszy - zgodnie z kierunkiem włosa, drugi raz - pod włos i trzeci - z włosem.
Uwaga  W każdym wypadku trzeba koniecznie uważać, aby nie wprowadzać nadmiernie wilgoci do wnętrza mebla.
link do strony http://www.porady.co.pl/meble_tapicerowane.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz