O mnie

Zapraszam Państwa do zapoznania się z moim blogiem.
zamierzam w im umieszczać porady i odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania dotyczące mebli.
serdecznie zapraszam do dyskusji.
Sławomir Borowski

wtorek, 8 lutego 2011

Skóra i jej pielęgnacja

Kupiliście lub zamierzacie kupić meble ze skóry. Na pewno macie wątpliwości jak dbać o skórę aby zawsze była w jak najlepszym stanie i służyła nam przez lata gdyż jest to bądź co bądź wcale nie mały wydatek.
Co powinniście wiedzieć o skórze i o sposobach jej utrzymywania w niezmiennie dobrym stanie?

SKÓRA jest materiałem wyjątkowym ze względu na swoją niepowtarzalność i unikalne cechy użytkowe. Każdy, kto decyduje się na skórę, akceptuje tym samym jej charakter, nadany przez ślady po bliznach, zadrapaniach, ukłuciach, różnicach w fakturze i odcieniach.
Takie i podobne znaki nie są wadą, a jedynie gwarancją autentyczności naturalnego pochodzenia. Rys lica skóry jest unikalną kompozycją włókien, co nadaje jej zawsze unikalny wygląd.

Skóra jest najstarszym materiałem tapicerskim i do tej pory nie doczekała się lepszego zamiennika. Przede wszystkim jest bezpieczna dla najbardziej wrażliwych z nas - cierpiących z powodu alergii. Skóra nie akumuluje kurzu, uniemożliwia penetrację przez alergeny zwierzęce, nie pochłania dymu papierosowego. Jest doskonała do wypoczynku ponieważ dostosowuje swoją temperaturę do warunków otoczenia. Gdy siadasz na skórze dostosowuje ona swoją temperaturę do Twojego ciała (w pierwszej chwili będzie wydawała się chłodna w pokoju o temperaturze np. 20°C, ale po chwili uzyska miejscowo temperaturę ciała). Dzięki temu, iż skóra potrafi "oddychać", może regulować swoją wilgotność pochłaniając lub oddając wilgoć, zmieniając przy tym swoją wagę do 25%, co czyni ją swoistym regulatorem wilgotności w pomieszczeniu. Efekt - na skórze się nie pocimy. Dodatkowo budowa skóry zapewnia jej elastyczność i jednocześnie wysoką wytrzymałość na rozerwanie.
Trwałość mechaniczna skóry jest powszechnie znana, a odpowiednia dbałość pozwala na zachowanie jej dobrego wyglądu przez wiele lat - archeolodzy odkryli w Egipcie skórzane buty w ciągle dobrym stanie (przynajmniej z wyglądu, bo nikt ich nie używał). Pamiętać jednak należy, że skóra wymaga ochrony przed czynnikami szkodliwymi, takimi jak: pot (zawiera sól), tłuszcz z włosów, kosmetyki, kurz, chemia gospodarcza (płyny do mycia naczyń, szyb itp.) lub zwyczajne przesuszenie.
Skóra jest łatwa do czyszczenia. Jeżeli regularnie czyścimy i konserwujemy skórę to, można cieszyć się wyrobami ze skóry przez długie lata,  Zaleca się konserwację i czyszczenie skóry co 3-6 miesięcy w zależności od jej gatunku i stopnia eksploatacji wyrobu. Jest wskazane aby dokonać pierwszego zabiegu konserwującego od razu po kupnie wyrobu ze skóry, co znacznie ułatwia jego kolejne czyszczenie i może zapobiec powstaniu trudno usuwalnych zabrudzeń.
Źródło i materiały pobrałem od fachowców  Leather Master® jest obecnie najczęściej rekomendowany przez garbarnie oraz producentów wyrobów ze skóry na całym świecie. Sławomir Borowski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz